Jste zdeKořenov


Kořenov
největší horská obec v České republice

 

Obec Kořenov se rozprostírá na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš, nedaleko sportovního centra Harrachov. Pro svoji turisticko - strategickou polohu je vyhledávaným rekreačním střediskem. Svojí rozlohou 55,67 km2 se řadí mezi mejvětší horské obce v České republice. Kořenov se skládá z pěti místních částí: Kořenov, Příchovice, Rejdice, Polubný a Jizerka. V Kořenově a blízkém okolí je řada turisticky zajímavých míst, které stojí za to navštívit. Další informace o těchto zajímavostech najdete na webových stránkách   obecně prospěšné společnosti Jizerky pro Vás  
Zima: V Kořenově najdete 7 lyžařských vleků: Bavorák, Pod Štěpánkou, U Čápa, SKI areál Rejdice, Sokol, Mýtiny a dětský lyžařský vlek u Lesní chaty. Další lyžařské vleky najdete v nedalekém Harrachově, Pasekách, Rokytnici nad Jizerou a Vysokém nad Jizerou. Běžecké tratě v okolí rozhledny Štěpánka jsou propojeny s Jizerskou magistrálou. Nástup na naše nejvyšší hory Krkonoše najdete v nedalekém Harrachově. Kořenov nabízí další sportovní vyžití jako je sáňkování, bobování, snowboard a další.

Kořenov - Jizerka

Léto: Kořenov nabízí značené turistické a cykloturistické trasy. Za zmínku jistě stojí malebná osada Jizerka, kde můžete navštívit Muzeum Jizerských hor, naučnou stezku Rašeliniště Jizerky a Bukovec nebo si prohlédnout Hnojový dům (německy Misthaus) cestovatele a dobrodruha Gustava Ginzela a vyslechnout příběh, který se k tomuto místu váže.
Kořenov je rovněž ideální nástupní místo do Krkonoš. Vaší pozornosti nesmí ujít místo, kde pramení Labe, Sněžné jámy, Cesta přátelství, Vosecká bouda a další zajímavá místa. Vykoupat se můžete v řece Jizeře nebo Mumlavě (doporučujeme navštívit i Mumlavské vodopády). Koupaliště najdete v blízkém Harrachově, přehrady v Jablonci nad Nisou a Liberci. Děti jistě ocení návštěvu nedaleké ZOO v Liberci, dále půjčovnu čtyřkolek, bobovou dráha a spoustu dalších možností pro Vaše vyžití.
Náš TIP:    Rozhledna Štěpánka, Tesařovská kaple, Osada Jizerka - Bukovec

Kam dál?

zpět na úvodní stránku   Kořenov - ubytování  

oficiální stránky horské obce   Kořenov  

turistické zajímavosti na webu o.p.s.   Jizerky pro Vás  

FOTOGALERIE

Z našeho okolí:

 

Rozhledna Štěpánka